Wczytuję dane...

Stylowe Krzesła Do Jadalni

Stylowe Krzesła Do Jadalni

Zestawy wciąż na topie

 Dopasowane zestawy mogą być nadal piękne - dzisiaj są lżejsze, mniej wymyślne i wykorzystują innowacyjne materiały. Jeśli zdecydujesz się na pasujący zestaw, zastanów się nad dekorowaniem jadalni bardziej swobodnie, aby efekt był delikatniejszy. Lub wybierz styl, który jest mniej formalny - na przykład okrągły stół i komplet krzeseł w skandynawskim stylu.

4 i 2 lub 2 2

Zamiast kupować zestawy 4 lub 6 krzeseł, które są takie same, skomponuj swoje własne zestawy np zestaw 4 krzeseł uzupełnij dwoma innymi np z innego materiału czy w innym kolorze i umieść je na końcach stołu.

Krzesła i stół w skandynawskim stylu

Tworzywo

Jest tak wiele możliwości! Drewno oczywiście jest zawsze na topie, mieszanka drewna i tapicerki również, ale przemyśl to!  Wypróbuj metal w nowoczesnym domu, skórę w tradycyjnym domu lub nawet wiklinę w eleganckim pokoju.

Metalowe krzesła z ekoskóry

Niesamowity efekt farby

Dzięki jednemu kolorowi farby możesz dopasować ze sobą niepasujące wyglądem krzesła. Weź 6 różnych drewnianych krzeseł - pomaluj je na biały kolor i masz zestaw! Lub jeśli wszystkie twoje krzesła są takie same, spróbuj pomalować 4 na jeden kolor a 2 na inny - np 4 w kolorze czarnym i 2 w kolorze ciemnoszarym. To może być oszałamiający efekt! Oczywiście miękki beż lub szarość to zawsze idealny wybór; neutralne kolory są ponadczasowe!

Żywe kolory i piękne wnętrze

W nowoczesnym domu malowanie krzeseł w żywych kolorach może uwydatnić je na tle innych mebli. Innym świetnym pomysłem jest pomalowanie nóg stołu w tym samym żywym odcieniu, pozostawiając blat z gładkiego drewna.  

Tapicerka

Tapicerowane siedzenia w jadalni są wygodne i nadają pomieszczeniu kolor i styl. Jeśli masz możliwość ponownego tapicerowania istniejących krzeseł, zastanów się nad czymś odważnym - pepitka, nadruk zwierzęcy lub odważny wzór geometryczny. 

tepicerowane krzesła

Ławka w domu

W nowoczesnej jadalni można pomyśleć również o wstawieniu ławki. Nie myśl czasem o ławkach ogrodowych - dostępnych jest wiele luksusowych opcji! Ławki mogą również dobrze współgrać z krzesłami.

Każde krzesło inne!

Może to zabrzmieć szalenie, ale prawdę mówiąc, nie pasuje to do każdego wnętrza. Zastanów się nad tym, aby każde krzesło wokół stołu było zupełnie inne - pod względem kształtu, koloru i stylu. Utrzymanie neutralnej reszty pomieszczenia jest wtedy konieczne, aby wszystko ze sobą dobrze współgrało. Najlepiej, jeśli wszystkie krzesła mają tę samą wysokość i rozmiar.

Każde krzesło inne

Mix stylów

Aby uzyskać eklektyczny wygląd, wybierz stół w innym stylu niż krzesła. Na przykład weź rustykalny stół  i nowoczesne krzesła w kolorze czarnym z  metalowymi wstawkami. Lub zestaw czarny, elegancki stół z ozdobnymi francuskimi krzesłami w wiejskim stylu.

Dekorowanie krzeseł na specjalne okazje

Aby chronić przed zniszczeniem tapicerowane krzesła, rozważ pokrowce i poduszki. Udekoruj swoje krzesła na specjalne okazje! Skrzydła i łuki mogą wyglądać pięknie owinięte wokół siedzenia. Lub wypróbuj atłasowe kokardy wokół oparcia krzesła. Możesz nawet sznurować koraliki na oparciach lub umieścić mały wieniec z tyłu każdego krzesła.

Dekorowanie krzeseł na wesele

Dopasowanie

Kiedy miksujesz i dopasowujesz krzesła i stoły, upewnij się, że krzesła prawidłowo pasują pod stół, a gdy siedzisz, jesteś na właściwej wysokości, aby wygodnie zjeść obiad. Upewnij się również, że siedzenia wszystkich krzeseł są na tej samej wysokości.

Komfort

Bez względu na to, jak wspaniale wyglądają krzesła do jadalni, najważniejszym czynnikiem jest komfort! Upewnij się, że masz wygodne oparcia, aby siedzieć przez długi czas.